Locul II pentru Costeşti în cadrul Campionatului Raional de Fotbal pentru juniori

Duminică, 30 octombrie 2016, în satul Nimoreni, raionul Ialoveni s-a desfăşurat Campionatul Raional de Fotbal pentru Juniori.costestenii

În urma meciurilor aprige între grupe, echipa de juniori al satului Costeşti s-a clasat pe locul II. Astfel costeştenii alături de antrenorii locali au primit din partea preşedintelui raionului, Anatolie Dimitriu cupa, medalii, diplome şi un premiu bănesc.

14606525_331681973861139_1643614038103610685_nLocul I a fost cîştigat de satul Moleşti, iar locul III a fost preluat de satul Ţîpala. Cu un mesaj de felicitare pentru echipele cîştigătoare a venit preşedintele Asociaţiei de Fotbal din Ialoveni, Efim Agrici, care a urat succes jucătorilor în campionatele viitoare.

Primăria Costeşti vine cu cele mai sincere felicitări pentru prestaţia jucătorilor şi îşi exprimă sprijinul şi susţinerea tinerilor în domeniul sportului.