Noutăţi sportive în satul Costeşti

1Dumincă, 4 decembrie 2016 s-a desfăşurat Cupa Preşedintelui Raionului Ialoveni feminin, unde echipa satului Costeşti s-a clasat pe locul III. Vezi mai jos clasamentul total:

Locul I- satul Bardar,
Locul II – oraşul Ialoveni,
Locul III- satul  Costești,
Locul IV- satul Horeşti.

Sîmbătă, 3 decembrie s-a desfăşurat Cupa Preşedintelui Raionului Ialoveni pentru băieţi, unde echipa din satul Costeşti a cîştigat deasemenea locul III.   Clasamentul final este:

Locul I- oraşul Ialoveni,2
Locul II – satul Bardar,
Locul III- satul  Costești.

Cupa Preşedintelui raionului Ialoveni la tenis de masă (individual) a fost o competiţie strînsă, unde costeşteanul Ionaş Veaceaslav Ion a cîştigat locul III.

Echipele şi participanţii învingători au primit diplome, cupe şi premii băneşti, dar şi felicitări din partea Preşedintelui Raionului Ialoveni, Anatolie Dimitriu, care a îndemnat sportivii să continuie promovarea modului sănătos de viaţă.

3

Specialistul în domeniul tineretului şi sportului din cadrul Primăriei Costeşti, Veaceaslav Ionaş a felicitat toţi participanţii la competiţiile sportive din localitate. Totodată, Primăria Costeşti vine cu invitaţia către doţi doritorii să susţină echipele satului la basket pentru fete şi băieţi în cadrul Cupei Preşedintelui, care se va desfăşura sîmbătă 10 decembrie  2016, începînd cu ora 10.00 în incinta Liceului Teoretic Costeşti.