Mesajul Primarului satului Costești cu ocazia sărbătorii ”Arhanghelii Mihail și Gavriil”

primÎn fiecare an, la 21 noiembrie  sărbătorim pe Sfinții Arhanghelii Mihail și Gavriil, care au misiunea de a vesti oamenilor tainele cele mari ale lui Dumnezeu, de a descoperi prorocirile cele înalte îngerilor și, prin ei, oamenilor. Aceștia sînt cei care înmulțesc sfînta credință între oameni, luminînd înaintea lor cu lumina Sfintei Evanghelii.

 

De mai mult de un secol Sfinţii Arhangheli ocrotesc biserica care le poartă numele din sectorul Gîrlea a satului nostru împreună cu enoriaşii săi. Cu această ocazie felicit toţi locuitorii satului nostru cu această mare şi frumoasă sărbătoare.

 

Vă doresc sănătate, bucurii, împliniri şi frumoase realizări. Doamne-ajuta

 

Natalia Petrea

Primara satului Costești

DISTRIBUIE

RAPORTEAZĂ O PROBLEMĂ

×